Czy fundacja może ubiegać się o środki na stworzenie wypożyczalni sprzętu dla dzieci oraz prowadzenie konsultacji leczniczych,dietetycznych, psychologicznych, prawniczych dla opiekunów osób niesamodzielnych jakimi są mali pacjenci z chorobami serca? - Regionalny Program Operacyjny WUP Łódź

Czy fundacja może ubiegać się o środki na stworzenie wypożyczalni sprzętu dla dzieci oraz prowadzenie konsultacji leczniczych,dietetycznych, psychologicznych, prawniczych dla opiekunów osób niesamodzielnych jakimi są mali pacjenci z chorobami serca?

Print Drukuj
W ramach konkursu RPLD.09.02.02-IP.01-10-001/16 istnieje możliwość realizacji projektu, ale wyłącznie w partnerstwie z podmiotem leczniczym wybranym na zasadach określonych w art. 33 ustawy wdrożeniowej.
Organizacje pozarządowe, np. fundacje, mogą ubiegać się o dofinansowanie projektu w ramach niniejszego konkursu  jednakże, z uwagi na charakter konkursu oraz szczegółowe kryterium dostępu nr 2 wnioskodawcą lub partnerem w projekcie musi być podmiot wskazany w art. 4, bądź podmiot wykonujący działalność leczniczą zgodnie z art.  5  ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej i tylko ten podmiot może realizować usługi zdrowotne.
W IV kwartale br. ogłoszony zostanie konkurs w ramach Poddziałania IX.2.1 „Usługi społeczne i zdrowotne", w ramach którego będzie można uzyskać dofinansowanie na tworzenie Centrów Usług Społecznych (możliwość wspólnej realizacji projektów przez organizacje pozarządowe i samorządy). Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo pod adresem:

http://wuplodz.praca.gov.pl/web/rpo-wl/-/2941067-centra-uslug-spolecznych-mozliwosc-wspolnej-realizacji-projektow-przez-organizacje-pozarzadowe-i-samorzady

W przyszłym roku WUP w Łodzi planuje ogłosić szereg konkursów, w których fundacja będzie podmiotem uprawnionym do ubiegania się o dofinansowanie. Szczegółowy harmonogram konkursów planowanych do ogłoszenia w 2017 r. zostanie opublikowany na stronie internetowej WUP w Łodzi w grudniu 2016 r. Zachęcamy do składania wniosków i aplikowania o środki z EFS.
Informacje o publikacji dokumentu