Na podstawie jakich dokumentów należy kwalifikować do projektu osoby niesamodzielne/osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu będące grupą docelową? Czy wymagane jest zaświadczenie lekarza? - Regionalny Program Operacyjny WUP Łódź

Na podstawie jakich dokumentów należy kwalifikować do projektu osoby niesamodzielne/osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu będące grupą docelową? Czy wymagane jest zaświadczenie lekarza?

Print Drukuj
Wnioskodawca samodzielnie ustala, na podstawie jakich dokumentów będzie weryfikował kwalifikowalność uczestników do projektu tj. czy spełniają one warunek bycia osobą potrzebującą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, w przypadku usług opiekuńczo-medycznych w wymiarze społecznym. Przykładowym dokumentem może być weryfikacja orzeczenia o niepełnosprawności i przyznanych na komisji odpowiednich punktów mówiących o potrzebie wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Może to być również wywiad środowiskowy przeprowadzony przez pracownika socjalnego. IOK nie wymaga zaświadczeń lekarskich w celu potwierdzenia kwalifikowalności uczestników projektu.
Informacje o publikacji dokumentu