Jak należy odnieść wskaźnik “liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym poszukujących pracy, uczestniczących w kształceniu lub szkoleniu, zdobywających kwalifikacje, pracujących (łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek) po opuszczeniu programu” do projektu zakładającego wsparcie młodzieży służące integracji społecznej oraz zapobieganiu patologiom i rozwój kompetencji kluczowych? - Regionalny Program Operacyjny WUP Łódź

Jak należy odnieść wskaźnik “liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym poszukujących pracy, uczestniczących w kształceniu lub szkoleniu, zdobywających kwalifikacje, pracujących (łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek) po opuszczeniu programu” do projektu zakładającego wsparcie młodzieży służące integracji społecznej oraz zapobieganiu patologiom i rozwój kompetencji kluczowych?

Print Drukuj
Wskaźnik rezultatu bezpośredniego liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, poszukujących pracy, uczestniczących w kształceniu lub szkoleniu, zdobywających kwalifikacje, pracujących (łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek) po opuszczeniu programu" powinien być mierzony wobec uczestników projektu, którymi w przedmiotowym projekcie są dzieci pow. 3 roku życia oraz młodzież.
Ze względu na typ projektu rozwój usług placówek wsparcia dziennego oraz innych alternatywnych form opieki dla dzieci (powyżej 3 roku życia) i młodzieży służące integracji społecznej oraz zapobieganiu patologiom i wybrana grupę docelową, zasadne jest założenie, że każdy uczestnik projektu, który w okresie 4 tygodni po zakończonym udziale w projekcie skorzysta z szeroko pojętego kształcenia (np. zajęcia językowe, zajęcia informatyczne itp) poza projektem to liczony będzie do przedmiotowego wskaźnika.
Informacje o publikacji dokumentu