W jaki sposób należy określić we wniosku (pkt 3.1.1) źródło danych i sposób pomiaru wskaźnika "liczba wspartych w programie miejsc świadczenia usług społecznych istniejących po zakończeniu projektu"? - Regionalny Program Operacyjny WUP Łódź

W jaki sposób należy określić we wniosku (pkt 3.1.1) źródło danych i sposób pomiaru wskaźnika "liczba wspartych w programie miejsc świadczenia usług społecznych istniejących po zakończeniu projektu"?

Print Drukuj
Zgodnie ze definicją ujętą w WLWK, miejscem świadczenia usług społecznych będzie miejsce (np. w ośrodkach wsparcia dziennego, rodzinnych domach pomocy, mieszkaniach wspomaganych, DPS itp.) wsparte ze środków EFS, gdzie świadczona jest usługa społeczna lub miejsce gotowe do świadczenia usługi społecznej po zakończeniu projektu.
Wskaźnik „liczba wspartych w programie miejsc świadczenia usług społecznych istniejących po zakończeniu projektu" określa jaki procent miejsc świadczenia usług społecznych wspartych ze środków EFS w ramach projektu będzie gotowych do świadczenia usługi społecznej po zakończeniu projektu. W związku z czym Wnioskodawca określając przedmiotowy wskaźnik powinien wykazać ile spośród funkcjonujących w ramach projektu miejsc świadczenia usług (np. liczba miejsc pobytu dziennego dla osób z otępieniami) będzie po projekcie gotowych do świadczenia usługi społecznej w okresie do 4 tygodni po zakończeniu projektu. Co oznacza deklarację o ich dalszym utrzymaniu przez wskazany okres 4 tygodni.
Ponieważ wsparcie dla usług opiekuńczych prowadzi każdorazowo do zwiększania liczby miejsc świadczenia usług opiekuńczych prowadzonych przez danego beneficjenta w stosunku do danych z roku poprzedzającego rok rozpoczęcia realizacji projektu (przy zastrzeżeniu że liczba miejsc świadczenia usług opiekuńczych jest zwiększana wyłącznie w ramach usług świadczonych w lokalnej społeczności), Wnioskodawca jako wartość bazową może wskazać dotychczas istniejącą liczbę miejsc usług świadczonych w lokalnej społeczności. Natomiast jako wartość docelową zostanie wskazana liczba miejsc utworzonych w ramach projektu, która będzie istniała co najmniej 4 tygodnie po zakończeniu projektu.
Jako źródło pomiaru zasadne jest wskazanie dokumentów potwierdzających utworzenie danego miejsca w ramach projektu i dokumentujących fakt jego funkcjonowania po zakończonym okresie realizacji projektu. Natomiast określając sposób pomiaru zasadne jest wskazanie m.in. osoby odpowiedzialnej za pomiar, określenie częstotliwości pomiaru i wskazanie sposobu pomiaru np. analiza dokumentów źródłowych.
Informacje o publikacji dokumentu