Czy rozszerzenie oferty na dodatkowe zajęcia i działania w istniejących szkołach / przedszkolach będzie traktowane jako nowa alternatywna forma opieki czy jako już istniejąca? - Regionalny Program Operacyjny WUP Łódź

Czy rozszerzenie oferty na dodatkowe zajęcia i działania w istniejących szkołach / przedszkolach będzie traktowane jako nowa alternatywna forma opieki czy jako już istniejąca?

Print Drukuj
Pragniemy zwrócić uwagę, iż przedmiotem wsparcia w konkursie nie są bezpośrednio ani szkoły, ani przedszkola i rozwój oferty edukacyjnej w w/w podmiotach, tylko placówki wsparcia dziennego albo alternatywne formy opieki dla dzieci powyżej 3 roku życia i młodzieży służące integracji społecznej oraz zapobieganiu patologiom.
W ramach typu projektu: rozwój usług placówek wsparcia dziennego oraz innych alternatywnych form opieki dla dzieci (powyżej 3 roku życia) i młodzieży służące integracji społecznej oraz zapobieganiu w konkursie usługi powinny realizować formy opieki dla dzieci od lat 3 i młodzieży polegające na tworzeniu nowych miejsc opieki i wychowania w ramach nowych placówek/ alternatywnych form opieki, jak również w ramach istniejących placówek.
Placówki wsparcia dziennego prowadzone są przez gminę/ powiat, lub wskazany przez nich podmiot, lub podmiot, który uzyskał zezwolenie, o którym mowa w art. 19 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Natomiast pozostałe podmioty uprawnione do wnioskowania o dofinansowanie w ramach przedmiotowego konkursu mogą prowadzić inne niż placówki wsparcia dziennego tj. alternatywne formy opieki.
W ramach projektu można świadczyć usługi poprzez tworzenie nowych placówek czy alternatywnych form opieki, lub wsparcie już istniejących placówek czy alternatywnych form opieki pod warunkiem:
  • zwiększenia liczby miejsc w tych placówkach lub
  • rozszerzenia oferty wsparcia.
Rozszerzenie ofert stanowi zawsze wsparcie już istniejących placówek/ alternatywnych form opieki.
 
Informacje o publikacji dokumentu