Projekty pozakonkursowe przeciwdziałające skutkom COVID-19 - Regionalny Program Operacyjny WUP Łódź


projekty przeciwdziałające COVID-19

Porozumienie Łódzkie - Łódzki Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia

Projekt „Wsparcie podmiotów leczniczych w walce z wirusem SARS-CoV-2"
 
Projekt realizowany jest przez Porozumienie Łódzkie - Łódzki Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia w okresie 15 lipca 2021 r. – 28 lutego 2022 r.
 
Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego pracowników podmiotów leczniczych realizujących świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej lub/i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej zlokalizowanych na terenie województwa łódzkiego w związku z epidemią COVID-19 poprzez zakup i dostawę środków ochrony indywidualnej.
 
Grupą docelową projektu są 522 podmioty lecznicze z województwa łódzkiego świadczące opiekę medyczną w ramach POZ lub/i AOS na podstawie umowy z NFZ.
 
Projekt obejmuje zakup i dystrybucję wśród podmiotów leczniczych następujących środków ochrony indywidualnej:
  • rękawiczki nitrylowe
  • środki do dezynfekcji rąk
  • maseczki chirurgiczne
  • półmaski filtrujące: półmaski FFP2 i FFP3
  • fartuchy chirurgiczne
  • gogle ochronne
  • przyłbice
  • kombinezony barierowe.
Zakupione środki przyczynią się do zmniejszenia ryzyka zakażenia wirusem personelu podmiotów leczniczych mogącego mieć kontakt z zakażonymi pacjentami.
 
Rekrutacja podmiotów leczniczych, do których przekazywane będą środki ochrony indywidualnej prowadzona jest w okresie 11 sierpnia – 30 września 2021 r.

Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Wielkość wsparcia w postaci środków ochrony indywidualnej będzie proporcjonalna do ilości udzielanych świadczeń.
 
Informacje dotyczące możliwości uzyskania wsparcia oraz Regulamin zostaną zamieszczone na stronie www.porozumienielodzkie.pl
 
Wartość projektu: 8 445 173,00 zł
 
Dane kontaktowe:
Porozumienie Łódzkie - Łódzki Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia
90-302 Łódź, ul. Wigury 9/6
tel. 42 673-80-20 (Marzena Bielecka)
tel. 501 720 387 (Kinga Mrowińska)
tel. 509 499 844 (Beata Mikołajczyk)
e-mail: wsparcie@porozumienielodzkie.pl
www.porozumienielodzkie.pl

Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Projekt „Zapobieganie oraz zwalczanie zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej wywołanej tym wirusem u ludzi na terenie województwa łódzkiego"
 
Projekt realizowany jest przez Województwo Łódzkie – Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Departament Polityki Zdrowotnej w okresie luty - grudzień 2020 r., a jego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców regionu w związku z epidemią COVID-19.
 
Sześć podmiotów leczniczych, które realizują świadczenia zdrowotne na rzecz osób zakażonych lub podejrzanych o zakażenie SARS-CoV-2, w tym:
  • Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu
  • Wojewódzki Szpital Zespolony im. St. Rybickiego w Skierniewicach
  • Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu
  • Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi
  • Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi
zostało wyposażonych w środki ochrony osobistej (przyłbice oraz rękawice ochronne) niezbędne do realizacji świadczeń zdrowotnych.
 
Ponadto, za pośrednictwem jednostek samorządu terytorialnego, organów administracji rządowej i ich jednostek organizacyjnych (łącznie 77 jednostek) przekazywane są mieszkańcom województwa łódzkiego z poszczególnych jego obszarów maseczki ochronne. Łącznie zakupiono ponad 1,1 mln sztuk maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. Dystrybucja maseczek odbywa się w ramach 50 punktów stałych, w tym m.in.: placówek KRUS, bibliotek, WODN, ŁDK, WORD, COP, RCPS, ARMIR oraz z pomocą służb mundurowych.
 
Całkowita wartość projektu to ponad 7,3 mln zł.

Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu

Projekt „Wsparcie podmiotów leczniczych w zakresie działań na rzecz ochrony zdrowia mieszkańców województwa łódzkiego, w związku z epidemią choroby COVID-19"
 
Jest to projekt partnerski, gdzie liderem jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu, dla którego organem założycielskim jest Samorząd Województwa Łódzkiego.
 
Celem projektu jest zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców poprzez wsparcie działań przeciwepidemicznych realizowanych przez wybrane podmioty lecznicze na terenie województwa łódzkiego w okresie lipiec - grudzień 2020 r.
 
Realizacja projektu pozwala wesprzeć zatrudnienie personelu medycznego (m.in. lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych) oraz pracowników zaangażowanych w opiekę nad osobami z podejrzeniem lub zakażonymi wirusem SARS-CoV-2 poprzez stworzenie systemu zachęt do kontynuowania lub zwiększenia wymiaru zatrudnienia.
 
Grupą docelową projektu są osoby wykonujące pracę/usługi na rzecz:
  • Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu
  • Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi
  • Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego Łodzi.
Do udziału w projekcie, w trakcie jego trwania, przystąpiły również:
  • Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie
  • Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi.
Całkowita wartość projektu to ponad 24,5 mln zł.
 Przejdź na górę