Czy w ramach zadań w projekcie można uwzględnić tylko aktywizację i wsparcie osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym? Czy obowiązkowo musi zostać zaproponowane zadanie dotyczące staży i zatrudnienia? - Regionalny Program Operacyjny WUP Łódź

Często zadawane pytania do konkursu - Poddziałanie IX.1.1 (1/2015)

Wydawca treści

Czy w ramach zadań w projekcie można uwzględnić tylko aktywizację i wsparcie osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym? Czy obowiązkowo musi zostać zaproponowane zadanie dotyczące staży i zatrudnienia?

Projekty składane w odpowiedzi na konkurs powinny mieć na celu przywrócenie zdolności do zatrudnienia osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.
Proces przywrócenia zdolności do zatrudnienia osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym odbywać się powinien w oparciu o ścieżkę reintegracji, stworzoną indywidualnie dla każdej osoby zagrożonej ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, z uwzględnieniem diagnozy sytuacji problemowej, zasobów, potencjału, predyspozycji, potrzeb.
Wsparcie dla grup docelowych musi być realizowane jako programy służące aktywizacji społeczno-zawodowej osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym za pomocą instrumentów aktywizacji społecznej, zawodowej, edukacyjnej. Katalog instrumentów możliwych do realizacji w ramach projektu znajduje się w Załączniku nr 7 (Wymagania dotyczące standardu oraz cen rynkowych) do Regulaminu konkursu.
Wsparcie w projekcie powinno być kompleksowe, dostosowane do zdiagnozowanych, indywidualnych potrzeb uczestników, realizowane w oparciu o stworzoną ścieżkę reintegracji i zgodne z Wytycznymi w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków EFS i EFRR na lata 2014-2020.

Informacje o publikacji dokumentu