Jak należy rozumieć zdanie "Inkubator udostępnia uczestnikowi projektu zaplecze techniczne i merytoryczne"? - Regionalny Program Operacyjny WUP Łódź

Jak należy rozumieć zdanie "Inkubator udostępnia uczestnikowi projektu zaplecze techniczne i merytoryczne"?

Print Drukuj
Pod pojęciem Inkubatora należy rozumieć Realizatora projektu, który umożliwia uczestnikowi projektu prowadzenie działalności w ramach jego struktury organizacyjnej i poprzez korzystanie z jego podmiotowości prawnej. Zatem w okresie preinkubacji uczestnicy projektu nie rejestrują działalności gospodarczych (preinkubowany jest osobą fizyczną, a nie przedsiębiorcą).
Realizator projektu decydując się na realizację tego typu wsparcia powinien dysponować odpowiednim zapleczem technicznym pozwalającym na obsługę preinkubowanych uczestników projektu (np. pomieszczenia biurowe, urządzenia, z których korzystać mogą preinkubowani). Preinkubowany uczestnik projektu może korzystać ze zindywidualizowanego wsparcia merytorycznego (np. doradztwa biznesowego, usług promocyjnych), ale należy je odróżnić od typowego wsparcia szkoleniowo-doradczego opisanego w SzOOP jako typ wsparcia nr 3, które może być realizowane wraz z preinkubacją.
WUP w Łodzi nie przygotował wzoru umowy ramowej (przystąpienia do preinkubacji) zawieranej między Inkubatorem a Preinkubowanym. Niemniej jednak taka umowa jest podstawą realizacji tej formy wsparcia i jej przedmiotem winno być określenie wzajemnych obowiązków stron związanych z preinkubacją. Dodatkowo, z uwagi, że preinkubowany prowadzić będzie działalność na rzecz podmiotów trzecich konieczne jest:
  •  zawarcie umowy między Inkubatorem a podmiotami zewnętrznymi (klientami preinkubowanego) na świadczenie określonych przez niego usług lub wykonanie określonego dzieła,
  • zawarcie umowy podwykonawstwa między Inkubatorem a preinkubowanym dotyczącej usług lub dzieła, o którym mowa powyżej.
Informacje o publikacji dokumentu