Jeżeli w budżecie uwzględnione jest wsparcie pomostowe oraz dotacje na otwarcie działalności gospodarczej (de minimis), to czy wkład własny w postaci 5% liczy się od ogółu budżetu czy tylko od wydatków bez pomocy publicznej/de minimis? - Regionalny Program Operacyjny WUP Łódź

Jeżeli w budżecie uwzględnione jest wsparcie pomostowe oraz dotacje na otwarcie działalności gospodarczej (de minimis), to czy wkład własny w postaci 5% liczy się od ogółu budżetu czy tylko od wydatków bez pomocy publicznej/de minimis?

Print Drukuj
Minimalny udział wkładu własnego beneficjenta w finansowaniu wydatków kwalifikowalnych projektu w ramach konkursu wynosi 5% wartości projektu, bez uwzględnienia środków przeznaczonych na jednorazowe dotacje i finansowe wsparcie pomostowe. Tym samym wartość wkładu własnego stanowi różnicę między kwotą wydatków kwalifikowalnych a kwotą dofinansowania przekazaną Wnioskodawcy. Nie jest możliwa sytuacja, w której w budżecie projektu kwoty te są równe i różnica miedzy nimi wynosi 0.
Podkreślamy, że wkładem własnym są środki finansowe lub wkład niepieniężny zabezpieczone przez Wnioskodawcę, które zostaną przeznaczone na pokrycie wydatków kwalifikowalnych i nie zostaną Wnioskodawcy przekazane w formie dofinansowania. Regulamin konkursu określa warunki kwalifikowalności wkładu niepieniężnego, którego wartość należy oszacować zgodnie ze stawkami rynkowymi.
Jednocześnie podkreślamy, że oprócz dotacji na rozwój przedsiębiorczości i finansowego wsparcia pomostowego pomoc de minimis stanowi również wsparcie szkoleniowo-doradcze udzielane osobie prowadzącej działalność gospodarczą, które nie podlega 100% dofinansowaniu. Zatem o ile wsparcie takie występuje w projekcie wartość wkładu własnego nie będzie wyliczana od wartości kosztów kwalifikowalnych projektu, pomniejszonych o wartość pomocy de minimis lecz w sposób jaki podano powyżej, tj. od wartości kosztów kwalifikowalnych bez uwzględnienia środków przeznaczonych na jednorazowe dotacje i finansowe wsparcie pomostowe.
Informacje o publikacji dokumentu