II Errata do Regulaminu naboru projektów pozakonkursowych powiatowych urzędów pracy na rok 2015 - PROGRAM WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ

Nested Applications

Asset Publisher

II Errata do Regulaminu naboru projektów pozakonkursowych powiatowych urzędów pracy na rok 2015

W związku z aktualizacją przez IZ PO WER Instrukcji wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu pozakonkursowego powiatowego urzędu pracy finansowanego ze środków Funduszu Pracy w ramach PO WER 2014-2020 (wersja 1.2 z 23 marca 2015 r.), w tym rezygnacją z wymogu określania wskaźników rezultatu bezpośredniego na poziomie wniosku o dofinansowanie w  Regulaminie naboru projektów pozakonkursowych PUP na rok 2015 z dnia 13 marca 2015 r. wprowadza się następujące zmiany:

 
Miejsce w dokumencie Jest Powinno być
Pkt. 1.3 str. 4
  1. Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu pozakonkursowego powiatowego urzędu pracy finansowanego ze środków Funduszu Pracy w ramach PO WER 2014-2020;
  1. Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu pozakonkursowego powiatowego urzędu pracy finansowanego ze środków Funduszu Pracy w ramach PO WER 2014-2020 (wersja 1.2 z 23 marca 2015 r.);
Pkt. 2.5. str. 9 Pkt. 2.5.1- 2.5.4 Wykreślono rozdział 2.5., co  wpłynęło na zmianę numeracji pozostałych rozdziałów Regulaminu.
 
Pkt. 3.3.5, opis pkt 3.1.1 wniosku o dofinansowanie str. 12-13 · W pkt 3.1.1 wniosku należy wybrać z listy rozwijanej cel szczegółowy PO WER oraz wymagane wskaźniki.
W tabeli Wskaźniki rezultatu należy wybrać z listy i wymienić następujące wskaźniki:
1. Liczba osób bezrobotnych, które otrzymały ofertę pracy, kształcenia ustawicznego, przygotowania zawodowego lub stażu po opuszczeniu programu,
2. Liczba osób bezrobotnych, uczestniczących w kształceniu/ szkoleniu lub uzyskujących kwalifikacje lub pracujących (łącznie z pracującymi na własny rachunek) po opuszczeniu programu,
3. Liczba osób bezrobotnych, które ukończyły interwencję wspieraną w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych,
4. Liczba osób długotrwale bezrobotnych, które otrzymały ofertę pracy, kształcenia ustawicznego, przygotowania zawodowego lub stażu po opuszczeniu programu,
5. Liczba osób długotrwale bezrobotnych, uczestniczących w kształceniu/ szkoleniu lub uzyskujących kwalifikacje lub pracujących (łącznie z pracującymi na własny rachunek) po opuszczeniu programu,
6. Liczba osób długotrwale bezrobotnych, które ukończyły interwencję wspieraną w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych,
7. Wskaźnik efektywności zatrudnieniowej dla osób niepełnosprawnych,
8. Wskaźnik efektywności zatrudnieniowej dla osób długotrwale bezrobotnych,
9. Wskaźnik efektywności zatrudnieniowej dla osób o niskich kwalifikacjach,
10. Ogólny wskaźnik efektywności zatrudnieniowej dla pozostałych uczestników projektu niekwalifikujących się do żadnej powyższych grup docelowych.
Zdefiniowanie wszystkich wskaźników rezultatu dotyczących efektywności zatrudnieniowej z podaniem właściwych wartości docelowych jest niezbędne do spełnienia kryterium dostępu nr 3.
Wszystkie wskaźniki rezultatu bezpośredniego (od nr… do nr…) należy przedstawić w procentach.
Dla poszczególnych wskaźników rezultatów należy określić wartość bazową wskaźników na podstawie przeprowadzonej analizy sytuacji na rynku pracy. W sytuacji, gdy oszacowanie wartości bazowej nie jest możliwe i PUP nie dysponuje danymi statystycznymi umożliwiającymi oszacowanie wartości bazowej (np. przy wskaźniku Liczba osób bezrobotnych, które ukończyły interwencję wspieraną w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych), można wprowadzić wartość 0.
W przypadku wskaźników dotyczących efektywności zatrudnieniowej należy wypełnić pola: Źródło danych do pomiaru wskaźnika oraz Sposób pomiaru wskaźnika. Dla pozostałych wskaźników należy wpisać: NIE DOTYCZY.
W tabeli Wskaźniki produktu należy wybrać z listy następujące wskaźniki produktu:
1. Liczba osób bezrobotnych (łącznie z długotrwale bezrobotnymi) objętych wsparciem w programie,
2. Liczba osób długotrwale bezrobotnych objętych wsparciem w programie,
3. Liczba osób poniżej 30 lat z niepełnosprawnościami objętych wsparciem w programie.
 
· W pkt 3.1.1 wniosku należy wybrać z listy rozwijanej cel szczegółowy PO WER oraz wymagane wskaźniki.
W tabeli Wskaźniki rezultatu należy wymienić następujące wskaźniki:
1. Wskaźnik efektywności zatrudnieniowej dla osób niepełnosprawnych,
2. Wskaźnik efektywności zatrudnieniowej dla osób długotrwale bezrobotnych,
3. Wskaźnik efektywności zatrudnieniowej dla osób o niskich kwalifikacjach,
4. Ogólny wskaźnik efektywności zatrudnieniowej dla pozostałych uczestników projektu niekwalifikujących się do żadnej powyższych grup docelowych.
Zdefiniowanie wszystkich wskaźników rezultatu dotyczących efektywności zatrudnieniowej z podaniem właściwych wartości docelowych jest niezbędne do spełnienia kryterium dostępu nr 3.
Dla poszczególnych wskaźników należy określić wartość bazową wskaźników na podstawie przeprowadzonej analizy sytuacji na rynku pracy. W sytuacji, gdy oszacowanie wartości bazowej nie jest możliwe i PUP nie dysponuje danymi statystycznymi umożliwiającymi oszacowanie wartości bazowej, można wprowadzić wartość 0.
Ponadto należy wypełnić pola: Źródło danych do pomiaru wskaźnika oraz Sposób pomiaru wskaźnika.
W tabeli Wskaźniki produktu należy wybrać z listy następujące wskaźniki produktu:
1. Liczba osób bezrobotnych (łącznie z długotrwale bezrobotnymi) objętych wsparciem w programie,
2. Liczba osób długotrwale bezrobotnych objętych wsparciem w programie,
3. Liczba osób poniżej 30 lat z niepełnosprawnościami objętych wsparciem w programie.
Przed określeniem wskaźników i ich wartości docelowych powiatowy urząd pracy powinien zapoznać się z definicjami wskaźników PO WER stanowiącymi załącznik nr 5 do dokumentu Warunki uruchomienia naboru wniosków PUP z dnia 3 lutego 2015 r.
 
Pkt. 3.3.5, opis pkt 3.2 wniosku o dofinansowanie, pkt. 2, str. 14 2. zamieścić informację o udzieleniu usług rynku pracy, o których mowa w art. 35   ust. 1 pkt. 1 i 3 ustawy, które nie generują kosztów w szczegółowym budżecie projektu Wykreślono pkt. 2, co wpłynęło na zmianę numeracji w pkt. 3.3.5.
Pkt. 3.3.5, opis pkt. IV, str. 15 · W pkt 4.1 należy podać nazwy zadań realizowanych w ramach projektu przez PUP, które są równoznaczne z konkretnym instrumentem lub usługą rynku pracy wymienioną w ustawie. Dla każdego zadania należy przyporządkować wskaźniki realizacji celu z określeniem wartości liczbowej ogółem wskaźników. W pozostałych polach pkt. 4.1:
- „Szczegółowy opis zadania",
- „Trwałość i wpływ rezultatów projektu"
należy wpisać: NIE DOTYCZY.
· W pkt 4.1 należy podać nazwy zadań realizowanych w ramach projektu przez PUP, które są równoznaczne z konkretnym instrumentem lub usługą rynku pracy wymienioną w ustawie. Jako odrębne zadania wykazywane są również usługi rynku pracy, o których mowa w art. 35   ust. 1 pkt. 1 i 3 ustawy, które nie generują kosztów w szczegółowym budżecie projektu.
Dla każdego zadania należy przyporządkować wskaźniki realizacji celu z określeniem wartości liczbowej ogółem wskaźników. W pozostałych polach pkt. 4.1:
- „Szczegółowy opis zadania",
- „Trwałość i wpływ rezultatów projektu"
należy wpisać: NIE DOTYCZY.
Pkt. 3.3.5, opis pkt VI,  str. 15 W Szczegółowym budżecie należy wskazać koszty bezpośrednie – pkt. 6.1.1 i koszty pośrednie (jeśli dotyczy) – pkt. 6.1.2.
 
W Szczegółowym budżecie należy wskazać koszty bezpośrednie – pkt. 6.1.1 i koszty pośrednie (jeśli dotyczy) – pkt. 6.1.2. W przypadku zadań, które nie są finansowane w ramach projektu ze środków Funduszu Pracy, w budżecie projektu nie należy wykazywać kosztów tych zadań.

Załączniki

Regulamin naboru projektów pozakonkursowych PUP 2015 (wersja jednolita, 27.03.2015)
Regulamin naboru projektów pozakonkursowych PUP 2015 (wersja jednolita, 27.03.2015).doc 226 KB
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu PUP (wersja 1.2)
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu PUP (wersja 1.2).pdf 279 KB

Informacje o publikacji dokumentu