KompendiUM – wysokospecjalistyczny program rozwoju kompetencji osób dorosłych w obszarach strategicznych - Projekty Własne

 


KompendiUM

Projekt KompendiUM, realizowany w latach 2024-2028, ma na celu podniesienie kompetencji 1000 osób poprzez wysokospecjalistyczne szkolenia. Główne cele obejmują rozwój umiejętności personelu medycznego, kadry akademickiej, diagnostów laboratoryjnych oraz zarządzających jednostkami ochrony zdrowia. Szczegółowe cele to intensyfikacja współpracy i wymiany doświadczeń w systemie ochrony zdrowia oraz z podmiotami zrzeszającymi pracodawców.

Projekt dąży do wzrostu kompetencji zgodnych z europejskimi standardami kształcenia WHO i ERC. Grupa docelowa to dorośli w wieku 18-64 lat, zainteresowani rozwojem kompetencji w celu lepszego dostosowania się do rynku pracy.

Wszyscy uczestnicy muszą spełniać określone warunki, w tym być pracownikami podmiotów leczniczych czy kadrą medyczną. Osoby chcące podnieść kwalifikacje lub uzyskać nową wiedzę w zakresie pracy z pacjentami są zachęcane do udziału w projekcie.

Program: KompendiUM

Okres realizacji: 01/09/2024 - 31/08/2028

Wartość projektu: 4 717 798,27

Wartość dofinansowania: 4 576 258,27

Celem głównym Projektu jest podniesienie kompetencji w obszarach kluczowych dla 1000 osób przez realizację wysokospecjalistycznych szkoleń.

Celami szczegółowymi są:

  1. podniesienie kompetencji personelu medycznego, kadry akademickiej, diagnostów labolatoryjnych, kadra zarządzająca jednostkami ochrony zdrowia oraz osoby zainteresowane udziałem w proj.
  2. intensyfikacja współpracy wymiany doświadczeń między uczestnikami systemu ochrony zdrowia,
  3. intensyfikacja współpracy z podmiotami zrzeszającymi pracodawców,
  4. wzrost kompetencji uczestników projektu zgodnych z Euro. Standardów Kształcenia (WHO i ERC)

GRUPA DOCELOWA

Uczestnikami mogą być osoby dorosłe, które w momencie przystąpienia do Projektu osiągnęły wiek 18-64 lata, niezależnie od płci, które z własnej inicjatywy zainteresowane sia rozwojem kompetencji, aby lepiej dostosować je do potrzeb i oczekiwań pracodawców i rynku pracy, spełniające jedne z warunków poniżej:

  1. są pracownikami podmiotów leczniczych świadczących podstawową opiekę zdrowotną,
  2. są personelem medyczny,
  3. są kadrą akademicka,
  4. są kadrą zarządzająca jednostkami ochrony zdrowia,
  5. są zainteresowane udziałem w projekcie chcące przekwalifikować się, podnieść kwalifikacje, uzyskać lepsze efekty pracy z pacjentami i zaktualizować swoją wiedzę.