Badania i raporty

Potrzeby informacyjne pracodawców i instytucji kreujących politykę rynku pracy

Utworzenie Obserwatorium jako platformy kumulowania i dystrybucji wiedzy o mechanizmach funkcjonowania rynku pracy w województwie łódzkim wiąże się z potrzebą zdefiniowania kategorii informacji potencjalnie użytecznych dla podmiotów mających z tej wiedzy korzystać.

Niezbędnym staje się przy tej okazji udzielenie odpowiedzi na pytanie:

Jaka jest jakość, dostępność i użyteczność informacji na temat lokalnego (łódzkiego) rynku pracy dla podmiotów korzystających z tych informacji: pracodawców (nabywców kwalifikacji), placówek edukacyjnych (dostarczycieli kwalifikacji), instytucji zajmujących się pośrednictwem pracy i doradców zawodowych (czynnik ułatwiający kojarzenie popytu na kwalifikacje z ich podażą)?

Udzielenie odpowiedzi na tak sformułowane pytanie pomoże nam ustalić w jakich obszarach ma być budowana wiedza o wojewódzkim rynku pracy wtedy, gdy projekt Obserwatorium wyjdzie poza fazę pilotażu. Dodatkowo, niebagatelną wagę ma w tym kontekście podjęcie próby intersubiektywnej oceny trafności oraz rzetelności istniejących procedur zbierania i klasyfikowania materiałów źródłowych (np. klasyfikacji zawodów i specjalności).

Załączniki

Potrzeby informacyjne pracodawców i instytucji kreujących politykę rynku pracy
Potrzeby informacyjne pracodawców i instytucji kreujących politykę rynku pracy.doc 1194 KB
Potrzeby informacyjne pracodawców i instytucji kreujących politykę rynku pracy - prezentacja
Potrzeby informacyjne pracodawców i instytucji kreujących politykę rynku pracy - prezentacja.ppt 430 KB
Informacje o publikacji dokumentu