Czy w ramach kosztów bezpośrednich można zaplanować dodatek dla pracownika socjalnego, który jest zatrudniony na umowę o pracę w OPS i w ramach zakresu obowiązków będzie systematycznie współpracował z asystentem rodziny?

Print Drukuj
Tak, wydatkiem kwalifikowalnym w projekcie może być dodatek do wynagrodzenia w wysokości nie większej niż 40% wynagrodzenia podstawowego rozumianego jako wynagrodzenie zasadnicze. Dodatkowo zgodnie z podrozdziałem 6.16 pkt 3 Wytycznych w zakresie kwalifikowalności kwalifikowalne jest wynagrodzenie brutto, składki pracodawcy na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, składki na Fundusz Pracy.

Należy uzasadnić potrzebę świadczenia bezpośredniego wsparcia na rzecz uczestników projektu - członków rodziny przeżywającej trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych przez pracownika socjalnego i opisać sposób w jaki będzie on współpracował z asystentem rodziny. Wsparcie w tym zakresie powinno polegać na stałej współpracy pracownika socjalnego z rodziną, która boryka się z problemami opiekuńczo-wychowawczymi.

Wynagrodzenie z tego tytułu należy przedstawić w kosztach bezpośrednich przypisując do właściwego zadania np. „Usługi asystenta rodzinnego" czy ewentualnie „Praca socjalna".

Od pracy na rzecz uczestników projektu należy odróżnić obowiązki związane z zaangażowaniem w zarządzanie projektem, jego rozliczanie i obsługę projektu. Jeżeli pracownik socjalny będzie w projekcie realizował przedmiotowe zadanie to wynagrodzenie z tego tytułu stanowi element kosztów pośrednich.
 
Informacje o publikacji dokumentu