W jaki sposób przyporządkować do zadań wskaźniki obligatoryjne: liczba wspartych w programie miejsc świadczenia usług społecznych istniejących po zakończeniu projektu oraz liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym poszukujących pracy, uczestniczących w kształceniu lub szkoleniu, zdobywających kwalifikacje, pracujących (łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek) po opuszczeniu programu?

Print Drukuj
W ramach konkursu należy obligatoryjnie określić w projekcie i monitorować następujące wskaźniki rezultatu bezpośredniego:
  • Liczba wspartych w programie miejsc świadczenia usług społecznych istniejących po zakończeniu projektu;
  • Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym poszukujących pracy, uczestniczących w kształceniu lub szkoleniu, zdobywających kwalifikacje, pracujących (łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek) po opuszczeniu programu.
To wnioskodawca uwzględniając specyfikę i zakres merytoryczny zadania powinien określić, czy przyczyni się ono bezpośrednio do osiągnięcia poszczególnych wskaźników. Możliwa jest sytuacja, w której nie każde z zadań będzie miało bezpośrednio wpływ na osiągnięcie przedstawionego powyżej wskaźnika nr 2, a zostanie on osiągnięty w wyniku kompleksowej realizacji całości zadań w projekcie.
Ponadto w przypadku jeżeli Wnioskodawca zakłada gotowość do świadczenia danej usługi w okresie do 4 tygodni po zakończeniu projektu to zasadne jest w odniesieniu do tych usług uwzględnienie wskaźnika „Liczba wspartych w programie miejsc świadczenia usług społecznych istniejących po zakończeniu projektu". W przypadku usług w formie warsztatów miejscem świadczenia usługi będzie każdorazowo zatrudniony specjalista do prowadzenia przedmiotowych warsztatów.
Informacje o publikacji dokumentu