W jaki spośób należy obliczyć wskaźnik efektywności społeczno-zatrudnieniowej? (Przykład) - Regionalny Program Operacyjny WUP Łódź

W jaki spośób należy obliczyć wskaźnik efektywności społeczno-zatrudnieniowej? (Przykład)

Print Drukuj
Wymóg osiągnięcia wskaźnika efektywności społeczno-zatrudnieniowej na poziomie co najmniej 56 %, w tym efektywności zatrudnieniowej co najmniej na poziomie 22 % należy odnosić wyłącznie do osób, które zakończyły udział w projekcie (za zakończenie udziału w projekcie należy uznać zakończenie uczestnictwa w formie lub formach wsparcia realizowanych w ramach projektu zgodnie ze ścieżką udziału w projekcie). Projektodawca winien założyć we wniosku, jaka część uczestników projektu zakończy udział w projekcie i do tej liczby osób odnieść w/w wskaźniki.  
Zatem, w przypadku wskaźnika efektywności społeczno-zatrudnieniowej w wymiarze społecznym pomiar jest dokonywany wśród uczestników projektu, którzy ukończyli udział w projekcie.
Natomiast w przypadku wskaźnika efektywności społeczno-zatrudnieniowej w wymiarze zatrudnieniowym, pomiar jest dokonywany wśród uczestników projektu, którzy zakończyli udział w projekcie i w momencie rozpoczęcia udziału w projekcie byli osobami bezrobotnymi lub osobami biernymi zawodowo.
 
Przykład:
32 os. - liczba osób przystępujących do projektu;
30 os. - liczba osób, które ukończyły udział w projekcie (w tym 27 osób bezrobotnych lub biernych zawodowo w chwili rozpoczęcia udziału w projekcie);
 
Minimalną wartość wskaźników należy obliczyć następująco:
  • pomiar efektywności społeczno-zatrudnieniowej w wymiarze społecznym:
    30 os. x 56 % = 17 osób
  • pomiar efektywności społeczno-zatrudnieniowej w wymiarze zatrudnieniowym: 27 os. x 22 %= 6 osób 
Więcej informacji na temat sposobu i metodologii pomiaru efektywności społeczno-zatrudnieniowej zawiera  Załącznik nr 8 do Regulaminu konkursu.
Informacje o publikacji dokumentu