Czy koszty utworzenia i funkcjonowania dodatkowej pracowni mogą być pokrywane z Europejskiego Funduszu Społecznego przez cały okres trwania projektu, natomiast po jego zakończeniu finansowane przez PFRON? - Regionalny Program Operacyjny WUP Łódź

Czy koszty utworzenia i funkcjonowania dodatkowej pracowni mogą być pokrywane z Europejskiego Funduszu Społecznego przez cały okres trwania projektu, natomiast po jego zakończeniu finansowane przez PFRON?

Print Drukuj
Zgodnie z zapisami Wytycznych kwalifikowania wydatków w ramach EFRR, EFS oraz FS na lata 2014-2020, możliwe jest zaplanowanie w budżecie projektu wydatków objętych cross-financingiem. Muszą to jednak być wydatki bez których realizacja projektu nie była by możliwa, w szczególności związane z zapewnieniem realizacji zasady równości szans, a zwłaszcza potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wydatki takie muszą być zgodne z katalogiem wskazanym w ww. Wytycznych, i mogą być przeznaczone m.in. na dostosowanie lub adaptację (prace remontowo-wykończeniowe) budynków i pomieszczeń. Należy jednak pamiętać, iż zgodnie z zapisami SzOOP, wydatki w ramach cross-financingu oraz na zakup środków trwałych ograniczone są limitami. Ich wartość łącznie nie może przekroczyć 10% wydatków kwalifikowanych projektu, zaś wartość wydatków wyłącznie w ramach cross-financingu nie może przekroczyć 10% finansowania unijnego w ramach projektu.
Istnieje także możliwość zaplanowania wydatków związanych z funkcjonowaniem sali, jednakże koszty te powinny związane być wyłącznie z okresem, w którym realizowane będą w sali zajęcia w ramach projektu.
Informacje o publikacji dokumentu